E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Okrasný kámen: Proč a jak jej používat

To, že okrasné kameny jsou stále oblíbenější volbou do zahrad a úprav dvora či záhonů, není žádným překvapením. Okrasný kámen se využívá již mnoho let kvůli jeho mnoha výhodám, mezi něž patří flexibilita a jednoduché nároky na údržbu. Je krásným doplňkem každé zahrady, pokud jste je ještě neobjevili - teď je ten správný čas!

Oblázky Mramor M25 Dakar ve skalce

Oblázky Mramor M25 Dakar ve skalce

Proč používat dekorativní kameny?


Nízká údržba – To je asi nejvýraznější výhoda dekoračních kamenů. Po položení okrasných kamenů vyžadují malou, pokud vůbec nějakou údržbu.


Namísto mulčovací kůry lze použít okrasné kameny, štěrky i kamennou kůru. Jsou skvělou alternativou, protože je nebude třeba vyměňovat. Mulč, jako je kůra, je třeba vyměňovat každý rok, protože materiál se buď rozloží do půdy, nebo se přemístí.


Přestože okrasné kameny mají vyšší cenu předem, po jejich osazení nevznikají žádné další výdaje.


Ochrana rostlin - Okrasné kameny jsou vynikající pro ochranu vašich rostlin před povětrnostními vlivy. Kameny odebírají nápor tepla a světla ze slunce a poskytují stálou ochranu kořenům rostlin. V zimě přidají vrstvu izolace, aby zabránily úniku množství tepla z půdy.


Rozmanitost barev - Okrasné kameny jsou k dispozici v různých barvách a velikostech kamenů, které uspokojí vaše požadavky. Podívejte se na naši nabídku okrasných kamenů a přesvědčte se sami! Je důležité mít na paměti, že tmavší barvy absorbují a udrží více tepla. Zatímco světlejší barvy vám poskytnou pocit chladnějšího prostoru.

Kamenná kůra namísto mulčovací kůry

Kamenná kůra namísto mulčovací kůry

Jak používat okrasný kámen


Existuje mnoho způsobů, jak můžete použít okrasné kameny, tady jsou ty nejlepší.


Mulčovací materiál - Okrasné kameny jsou skvělé, neboť jsou nenáročné na údržbu a poskytují rostlinám skvělou ochranu. Proto jsou výbornou volbou jako alternativa k mulčovacím produktům.


Překrývání země - Jsou-li okrasné kameny použity na správných místech, jsou skvělé pro rozdělení částí zahrady a dodají vaší zahradě jedinečný, ale jemný šmrnc.


Ohraničení
- Chcete-li dokončit svou zahradu a dát jí naprostý dokonalý vzhled, ohraničení jsou skvělý způsob, jak to udělat. Dekorační kameny mohou být použity k vytvoření hranic kolem vašich zahradních prvků. Mohou vylepšit stávající okraje, přidat styl, přičemž je lze snadno vyrobit a udržovat. Dekorační kameny jsou také skvělé při vytváření chodníků, které vedou přes vaši zahradu.


Jezírka - Dekorativní kameny jsou perfektní volbou, i pokud chcete ve své zahradě vytvořit jezírko.


Příjezdové cesty - Mimo zahrady jsou okrasné kameny ideální pro vytvoření příjezdové cesty. Pokud hledáte ekonomickou možnost, jak zakrýt velkou příjezdovou cestu, štěrk je skvělá volba.

Pískovcové šlapáky v bordó a žluté barvě

Pískovcové šlapáky v bordó a žluté barvě

V Kámen Bohemia máme fantastický sortiment okrasných kamenů pro vaši zahradu nebo projekt. Pokud hledáte dekorační kameny, jsme si jisti, že u nás naleznete přesně to, co potřebujete.