E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

Jak obložit stěnu kamenem Rock Face v 7 jednoduchých krocích

V každé moderní domácnosti by neměla chybět kamenná stěna, která dodá místnosti luxusní, trendy "look". Obložení pohledových stěn přírodním kamenem Rock Face je velmi oblíbeným dekoračním prvkem, protože krásně oživí každý prostor.

Kamenný obklad terasy

Kamenný obklad terasy

Kámen Rock Face je zároveň i přirozený materiál šetrný k životnímu prostředí, vypadá moderně a luxusně zároveň. Navíc je to materiál s dlouhou životností. Nepravidelné tvary tohoto kamene tvoří jedinečnou kombinaci se dřevem a dodávají prostoru útulné teplo domova.

Tloušťka jednotlivých kamenů při obložení stěn je kolem 3 až 7 cm. Díky této poměrně velké tloušťce kamenů působí stěna, která je obložená kamenným obkladem Rock Face, jako by byla postavena z velkých kusů kamene.

Zadní strana obkladových kamenů Rock Face je zaříznutá do roviny, díky čemuž je manipulace a aplikace kamene na stěnu jednodušší, a je také ušetřena celková hmotnost obkladu. Při lepení tohoto obkladového kamene je také nižší spotřeba lepidla - jelikož je zadní strana zaříznutá do roviny, není třeba kompenzovat rozdíly v tloušťce kamene větší vrstvou lepidla.

Kamenná fasáda domu

Kamenná fasáda domu

Postup:

Při lepení obkladu Rock Face na stěnu je důležité dodržení těchto 7 kroků:

  1. Prvním krokem je očištění podkladu stěny, na kterou budeme kamenný obklad Rock Face lepit. Také je důležité aby stěna byla při lepení obkladu suchá.
  2. V interiéru si stěnu důkladně napenetrujeme.
  3. Následně na ni umístíme ocelovou síťku, která udrží těžší váhu kamene.
  4. Ve čtvrtém kroku na ocelovou síťku naneseme dostatečné množství klebru, který vytvoří základní vrstvu pro kamenný obklad.
  5. Přidáme hmoždinky o rozměru 10 až 12 mm a na takto připravenou plochu můžeme lepit kámen Rock Face.
  6. Šestým krokem ke bydlení snů je samotné lepení kamene na stěnu. Na lepení doporučujeme použít lepidlo WHITE FLEX - C2T určené na kámen, které aplikujeme přímo na zadní, pilenou část kamene a Rock Face přitiskneme na stěnu. Obklad postupně vyskládáme na požadovanou plochu a mezi jednotlivé kusy kamene vložíme klíny, aby byly spáry mezi kameny rovnoměrné.
  7. V posledním kroku kámen pro delší životnost naimpregnujeme.

Postup při obkládání fasády domu, soklu či zídky se v zásadě neliší, jedině v druhém kroku namísto penetrace stěny na suchou a čistou plochu umístíme nejdříve styrodur a až potom pokračujeme s ocelovou síťkou.

Před samotným obložením stěny také doporučujeme rozhodnout se zda chcete celistvou kamennou zeď nebo chcete obklad stěny se spárami. Pokud jste se rozhodli pro spáry je vhodné použít hrubozrnnou spárovku a dělat stejné mezery mezi jednotlivými kusy Rock Face, aby byl výsledný efekt esteticky příjemný. Také je důležité použít lepidlo stejné barvy jako je kámen Rock Face, aby se předešlo možnému nežádoucímu zabarvení kamene. Obkladový kámen Rock Face také nemůže být při instalaci na stěnu mokrý nebo vlhký, v tom případě by lepidlo špatně chytlo a kámen by mohl snadno padnout ze zdi.


Celý proces obkládání stěn je vhodné provádět při dobrých povětrnostních podmínkách, přičemž nedoporučujeme lepit kámen v případě deště. Ideální teplota pro instalaci obkladu na stěnu je od 5 do 25 stupňů Celsia.


Přírodní kámen Rock Face, můžeme nalepit kamkoliv do exteriéru a interiéru i například do koupelny či kuchyně kde je vyšší vlhkost ovzduší. Jedná se totiž o přírodní materiál, který je po impregácii odolný vůči vlhkosti i usazování nečistot.