E-mail:
Heslo:

Zadajte e-mailovú adresu pre váš účet, na ktorú dostanete e-mail s pokynmi na zmenu hesla.


Váš e-mail:

Zapomenuté heslo.

Na Vaši e-mailovou adresu byly úspěšně odeslány přihlašovací údaje.

 Filter

Úprava kameňa

Farba

Hrúbka v cm

Priemer v cm

Výška v cm

Dĺžka v cm

Hmotnosť MJ v kg

Hmotnosť kg/pal

Balenie

Balenie / mj

Plošná výťažnosť

Úprava kameňa

Farba

Hrúbka v cm

Priemer v cm

Výška v cm

Dĺžka v cm

Hmotnosť MJ v kg

Hmotnosť kg/pal

Balenie

Balenie / mj

Plošná výťažnosť

Venkovní i vnitřní dlažby z přírodního kamene

Dlažby z přírodního kamene. Venkovní i vnitřní dlažby - zahradní dlažby, terasové dlažby, mrazuvzdorné dlažby, dlažby do kuchyně, koupelny. Nejširší sortiment přírodního kamene od Garden Stone.

Dlažby z přírodního kamene

Přírodní vzhled kamene, odolnost, robustnost a jedinečnost - to vše patří mezi výhody dlažeb z přírodního kamene. Mezi přirozené vlastnosti kamenných dlažeb patří také protiskluzovost (výjimku tvoří pouze leštěná kamenná dlažba).Nelze se proto divit, že popularita dlažeb z přírodního kamene v posledním období stoupá. Tyto dlažby je také možné velmi dobře kombinovat s materiály jako dřevo, sklo nebo různé druhy kovů.

interiérová kamenná dlažba

Druhy dlažeb z kamene

Dlažby z přírodního kamene dělíme na několik skupin podle spůsobu formátování kamene a jeho následného pokládání.
Nepravidelné dlažby z přírodního kamene patří mezi nejlevnější variantu. Tento typ dlažby zároveň působí nejvíc přírodne a přirozeně. Jedná se o přírodní kámen naštípaný z větších kusových kamenů a následně tříděný dle průměru a tloušťky. U nepravidelných dlažeb je obvykle nutné počítat s náročnejší pokládkou.
Formátované dlažby jsou dlažby řezané nebo osekané na požadovaný rozměr. Nejedná se však o rektifikované dlažby, u kterých je jejich pořizovací cena nekolikanásobně vyšší. Tyto dlažby vynikají svým celistvým vzhledem, čistými liniemi. Tento typ dlažeb z přírodního kamene je nejčastěji využívan jako dlažba do interiéru - do kuchyně, koupelny, chodeb a pod. Použití tychto dlažeb není neobvyklé ani v exteriéru - hlavně na různé terasy, altány a jiné.

Typy přírodních kamenů používaných na dlažby

Z nepravidelných dlažeb je bezpochyby nejoblíbenějším typem dlažeb Andezit, Porfyr, Gneis (Rula), ale také Pískovec či Kvarcit. U většiny typů kamene je potřebné počítat s impregnací, která ochrání povrch přírodního kamene a zároveň zjednoduší následnou údržbu. Impregnace na kámen také zjednodušuje odstraňování sněhu a ledu z dlažby.
Nejčastěji poptávanými formátovanými dlažbami jsou dlažby břidlicové, mramorové či travertinové. Nejpoužívanějším formátem je rozměr 30x60 cm, v oblibě jsou ale také různé druhy mozaiky. Tyto dlažby, zejména pak leštěné, jsou kvůli svému vzhledu ale také velmi dobré údržbě častou volbou jako dlažby do kuchyně, koupelny nebo kamkoliv jinam v domě či bytě.

venkovní dlažba z kamene

Použití dlažeb z přírodního kamene

Dlažby z přírodního kamene je možno využít jak v interiéru tak v exteriéru. Jako vnitřní dlažby se nejčastěji využívají formátované dlažby, zejména pak formáty 30x60cm, 40x60cm a dále různé typy mozaiky. Vzhledem k tomu, že se nejedná o rektifikované dlažby, nedoporučuje se pokládka bez spár.
Jako různé dlažby k bazénu, zahradní dlažby, mrazuvzdorné dlažby na terasy nebo jiné venkovní dlažby jsou častěji využívány právě nepravidelné dlažby z přírodního kamene. Tyto dlažby vynikají svým přírodním vzhledem, který je zejména v zahradách těměř nutný. Nevýhodou tohoto typu dlažeb je relativně složitá pokládka, kterou doporučujeme zvěrit do rukou odborníkům.